top of page

Bądż zmianą, którą chcesz dostrzec w świecie. M. Gandhi

 

                             NAUCZYCIEL
     Uczę jogi od 2010 roku.  Zaczęłam w Krakowie.          
Wybrałam metodę Iyengara ponieważ na sobie samej doświadczyłam jej niezwykłej skuteczności. Każdego dnia zaznaję jej dobroczynnego wpływu. Sprawność czy siła nie są jednak najcenniejszą korzyścią . Spokój umysłu i jasność postrzegania pozwala harmonijnie żyć w zgodzie z sobą. 

Joga w tej metodzie to bardzo precyzyjne narzędzie. Dzięki temu można zacząć w każdym wieku i z niemal każdym problemem. Zawsze znajdzie się wariant asany którą można bezpiecznie i skutecznie zastosować. Sporo uwagi kieruje się na korygowanie asymetrii co pogłębia świadomość postawy. Staram się uważnie obserwować , cierpliwie poprawiając. Chętnie omawiam szczegółowo pozycje widząc w tym wielki potencjał motywacyjny.

Jestem uczennicą Romana Grzeszykowskiego.

Od 2009 uczyłam w Krakowie, obecnie zapraszam wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem swojej jogicznej wędrówki do SZKOŁY JOGI

przy ul.Kawiej 4/16 w Częstochowie.

Ucząc grupy seniorów czy osoby bardzo sprawne i rozciągnięte zawsze obserwuję jak pięknie joga wspiera człowieka.

 

W 2012 roku wrzesień spędziłam w Punie w Indiach gdzie w RIMYI ,mogłam uczyć się u wspaniałych nauczycieli ale też spełnić wielkie marzenie- codziennie obserwować  na własne oczy praktykę Mistrza- B.K.S. Iyengara. To wspomnienie będzie mnie prowadzić,  gdziekolwiek zawiedzie mnie światło jogi.

 
 

.

                                UCZEŃ

                                

Postawę ucznia w życiu rozumiem  jako przywilej.

Zawsze  byłam ciekawa świata i ludzi.  Studiując szkło na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, malując obrazy, robiąc scenografię, czy pracując czas jakiś jako wizażysta, grywając czasem w serialu tv, projektując i wykonując unikatową biżuterię, podróżując, sporo się nauczyłam i zrealizowałam wiele marzeń.

Poznawałam , poszukiwałam i spełniałam się, ale dopiero joga pozwoliła mi sprecyzować priorytety i zwróciła uwagę na potęgę teraźniejszości. Ten moment zaowocował wkrótce

Joga pozwala życia na nowo doświadczyć. Zrozumienie pewnych spraw zamienia się w doświadczanie słów takie jak te wypowiedziane przez Rumiego:

 

MEJSCE KTÓREGO SZUKASZ JEST MIEJSCEM Z KTÓREGO SZUKASZ. 

 

Joga zwróciła mnie ponownie ku wnętrzu , pomogła oczyścić się z wielu złudzeń . Na tej ścieżce poznałam ciekawe postaci nauczycieli , którym wiele zawdzięczam - szczególnie Romanowi Grzeszykowskiemu i Iwonie Gajko..

Z chęci pomagania osobom, które nie są całkiem sprawne bądź z różnych powodów nie uzyskują za pomocą jogi oczekiwanych efektów narodziła się potrzeba terapii dźwiękiem mis tybetańskich. Sesje z misami mogą być wspaniałym uzupełnieniem praktyki jogi, lub też pomóc w rekonwalescencji po przebytych urazach i chorobach. W 2020 roku rozpoczęłam studia na Słowackiej Akademii Homeopatii Klasycznej . Dzielenie się własnym potencjałem jest dla mnie radością i niesie nieustanną inspirację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page