• Renata Radlak-Dominik

PODRÓŻ DO ŹRÓDŁA KREATYWNOŚCI warsztat j


Kiedy zatka się odpływ w umywalce nikt nie ma wątpliwości ze należy go przetkać, kiedy utracisz połączenie z internetem nie uda Ci się go przywrócić narzekaniem . Od czegoś tak subtelnego i niewidocznego zależy połączenie z bankiem, oglądanie filmów czy sieci społecznościowych . Nasz bardzo materialny świat coraz mocniej osadza swą funkcjonalność w siłach kosmosu zwanych ogólnie energiami . Przeciętny człowiek nie zastanawia się nawet jak to działa. Komunikacja i przepływ polega z grubsza zawsze na tym samym a zależy od drożności i sprawnego połączenia.

Patrząc anatomicznie na człowieka widzimy dokładnie te same mechanizmy: przepływ krwi , powietrza, impulsów nerwowych . Znamy zasadę fizyczną tych zjawisk ale wciąż medycyna nie potrafi określić co wprowadza je w ruch . Niektórzy gotowi są przyjąć obecność duszy, która jest siłą napędową zycia ale tu wchodźmy na obszar teorii religijnych który w naszym kręgu kulturowym jest zarezerwowany dla człowieka a co za tym idzie, nie wszystkich przekona. Bo jak wyjaśnić życie zwierzęcia które wg lokalnych religii duszy nie ma. Wszystkie niewyjaśnione obszary przypisuje się bogu bo po pierwsze z tym dyskutować się nie da a co najważniejsze ten adresat przyjmie wszystko czego człowiek nie rozumie. I tak dochodzimy do zagadki, która zaczyna się wyjaśniać niezwykle powoli ale fizycy kwantowi złapali już trop. Za wszystkim stoi energia. Niezrozumiała dla naukowców potężna siła w milionach swoich odsłon zarządza wszystkim co widzialne i co niewidzialne . Co może to znaczyć dla współczesnego jogina ? Wedy- najstarsza spisana mądrość ludzkości mówi o niej z taką swobodą wskazując na działania energii we wszystkich aktywnościach człowieka , współistnienia z naturą a co najciekawsze zarządzania własnym systemem życia osadzonym w ciele. To co tak subtelne i niezauważalne odczuwamy na tysiące sposobów. Tym wyraźniej im skrajniej zmienia się nasza kondycja. Ludzie nie mają już oporów by mówić o emocjach ale wciąż trudno im się oswoić z faktem iż mają wpływ na własny system energetyczny . Rozumieją konsekwencje uszkodzeń kręgosłupa na tyle ile on ich boli czy ogranicza poruszanie. Tymczasem kręgosłup i rdzeń kręgowy to autostrada komunikacji a przerwanie jej oznacza paraliż . Dokładnie tak samo ulegają dysfunkcjom subtelne obszary energetyczne kiedy zostaje zakłócona ich komunikacja. Czakry rozmieszczone rownolegle do linii kręgosłupa oddziałują na wszystkie sfery naszego życia poprzez komunikację energetyczną . Fakt że nie wszyscy ludzie widzą obszary energii nie znaczy że ich nie ma. Osoby które tę sferę ignorują jedynie odcinają się od możliwości jakie niesie świadoma komunikacja z własnym poziomem energetycznym . Różne systemy różną ilość czakr biorą pod uwagę ale ich działanie pozostaje to samo.Warsztat u progu przedwiośnia odbędzie się 1 -3 marca a jego tytuł PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ KREATYWNOŚCI podpowiada iż związany on będzie z budzeniem własnej wewnętrznej wiosny .

Podczas warsztatu zajmiemy się poszukiwaniem związku ze swoją czakrą twórczą. Jest ona generatorem energii która pozwala nam malować, projektować , pisać, tworzyć wynalazki ale również podtrzymywać życie . Wszystkie te sfery nazywane czasem twórczą płodnością podlegają obszarowi zwanemu Swadisthana. Przybliżę Wam to pojęcie a co ważniejsze podczas praktyki jogi zwrócony się ku podnoszeniu jej energii. Potem przeniesiemy nasze doświadczenie na papier by farbami wyrazić własną energetyczną wiosnę . Będziemy malować symbole czakr które sobie potem zabierzecie na pamiątkę do domu. Kiedyś tam, w chwilach braku połączenia z ze swoją twórczą energią być może okażą się pomocne, wspierając wspomnieniem Mocy doświadczenia .

Posiłki będziemy szykować sobie wspólnie jako element integracyjny bo wspólne jedzenie zbliża ludzi nawet jeśli wcale się nie znają.

Plan organizacji czasu wyglada tak:

W piątek o 16 spotykamy się na miejscu

O 17 zaczynamy praktykę jogi

Potem kolacja rozmowy, przybliżenie tematu.

Sobota -po śniadaniu praktyka jogi

Wspólne malowanie

Gotujemy obiad

Praktyka jogi

Malujemy rozmawiamy, medytacja kolacja

Niedziela -śniadanie i praktyka jogi

Około 12 koniec warsztatu .

Koszt 270 zł od osoby . Miejsce- magiczne Siedlisko 30 km od Częstochowy

Osoby zdecydowane na wyjazd otrzymają szczegółowe dalsze wskazówki pomocne w przygotowaniu wyjazdu.

NAMASTE KOCHANI ❤️

10 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Niespodzianka ❤️

Kochani ❤️Tęsknicie za dźwiękiem moich tybetańskich mis, a przez internet jakość tego subtelnego dźwięku wiele traci . Ale nie dawało mi to spokoju i sposób się znalazł . Wczoraj w nocy jak mój synek

POLECANE STRONY:

Stowarzyszenie jogi Iyengara w Polsce- www.joga.org.pl

 

pomoce do jogi

www.yogabazar.pl

www.jogastyl.pl

kontakt tel. 502 528 326
kontakt mail :ogrodjogi@gmail.com
Kawia 4/16,Częstochowa.
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now