top of page
  • Zdjęcie autoraRenata Radlak-Dominik

Zmiana

Jesteś nieskończonością . Twój potencjał jest niewyczerpywalny. Twoje ciało ma ograniczony czas ale to tylko opakowanie . Piasek Twoich dni przesypuje się między szczelinami czasu kiedy tworzysz swoje światy wewnętrzne i zewnętrzne organizując przestrzeń wokół . Nazywamy to życiem a życie to nieustanne działanie . Dzieje się tu i teraz . Nie da się cofnąć żadnego gestu , nie można go nawet zatrzymać . Bywa jednak, że coś się zacina . Idziesz już tak długo aż dostrzegasz że chodzisz w kółko . Zmęczony depczesz własny cień i w jego cieniu słabniesz . Dostrzegasz, że to miejsce już Ci nie sprzyja, ta sytuacja się wypaliła a pod stopami została jałowa ziemia. To czas na zmianę.

Ale zmiana to zgoda na zaczynanie od początku . Pragnąc zmiany trzeba znów stać się ciekawym wszystkiego dzieckiem porzucić to co znane i nauczyć wszystkiego od nowa... dlatego chociaż ludzie bardzo potrzebują zmian wciąż trzymają się starych schematów .

Roślina w ogrodzie też potrzebuje zmiany. Chce nie tylko słońca i wody potrzebuje też nowej ziemi. Przenosisz ją wtedy w nowe miejsce. Tymczasem tkwiąc w starych schematach żyje się już tylko przeszłością . Cieniem życia ...Nawet ogień bez możliwości rozprzestrzeniania się po prostu zgaśnie . Ale nawet ten ledwo się tlący, ledwo widoczny potrzebuje tylko lekkiego podmuchu by rozbłysnąć ponownie .

Zrób krok w dowolnym kierunku by wszystko zaczęło się z nową siłą . Rozkwitnij .


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Niespodzianka ❤️

Kochani ❤️Tęsknicie za dźwiękiem moich tybetańskich mis, a przez internet jakość tego subtelnego dźwięku wiele traci . Ale nie dawało mi to spokoju i sposób się znalazł . Wczoraj w nocy jak mój synek

bottom of page